Barcelona është klub futbollistik i bazuar në krahinën autonome të Katalonisë së Spanjës, përkatësisht në kryeqytetin e saj, Barcelona. Telegrafi Sport Today at 11:03 AM Barcelona kishte bërë dikur një prej rikthimeve më sensacionale në histori të futbollit, porse a do të mund ta bëjë sërish ⁉ Rr. Ekipi është bërë simbol i kulturës katalonase, ku është bazuar edhe motoja “Més que un club” (Më shumë se një klub). Ky rivalitet daton që nga themelimi i La Ligës (1929). TELEGRAFI sh.p.k. or. or. Në fakt, në vitin 1902 klubi fitoi trofeun e parë pasi që fituan Copa Macaya dhe gjithashtu zhvilluan ndeshjen në finalen e Copa del Rey, ku humbën 2-1 nga Club Vizcaya. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com 038 224 093 - +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". pranoni Kushtet e përdorimit.
, Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Stadiumi Telegrafi Sport Today at 8:50 AM Hristo Stoichkov ka folur për Antoine Griezmann, duke thënë se që sa herë që ai luan, Barcelona luan me dhjetë lojtarë. Recreation & sport website. Related Pages. Create New Account. Forgotten account? Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa … 038 224 093 - Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Gazeta Express Sport. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i TELEGRAFI sh.p.k. Klubi është themeluar më 29 nëntor të vitit 1899. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Barcelona ka regjistruar një fitore të rëndësishme në udhëtim te Real Betisi (3-2) në kuadër të javës së 22-të në La Liga. Log In. 30-vjeçari këtë edicion ka luajtur në 28 ndeshje në të gjitha garat, ku shumica nga to kanë […] 勞 3. News and media website. Rr. Barcelona dhe Atletico Madridi, janë në ‘luftë’ mes vete për Antoine Griezmann, ndërsa rasti i tij ngjan me atë të vitit 2004, kur Roma kishte nënshkruar Philippe Mexesin nga Auxerre. 10. I pari është rivali lokal, Espanyol. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Është ekipi i dytë më i mbështetur në Spanjë dhe ndër klubet me më së shumti tifozë në botë. Miralem Pjanic pritet të largohet nga Barcelona vetëm pas një viti qëndrim në Camp Nou. Barcelona ka fituar 96 herë El Classion, ndërsa Reali ka 95 triumfe. Related Pages. Log In. A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport) Barcelona i ka fituar tri ndeshjet e fundit përballë PSG-së në shtëpi në të gjitha garat. Ylli spanjoll mund t'i bashkohet Barcelonës në verë, pasi katalunasit janë gati ta paguajnë klauzolën e tij 1. I inkuadruar në pjesën e dytë, Lionel Messi e barazoi rezultatin falë asistimit nga Ousmane Dembele […] Telegrafi.com. Klubi është themeluar më 29 nëntor të vitit 1899. See more of Telegrafi Sport on Facebook. "Telegrafit". Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Ishte minuta e 20-të kur Lionel Messi shënoi një gol brilant nga gjuajtja e lirë, për t’i dhënë epërsinë skuadrës së tij. Klubi është themeluar më 29 nëntor të vitit 1899. Stadiumi ka emrin Camp Nou dhe është shtëpia e FC Barcelonës që nga viti 1957. 1,333 Likes, 2 Comments - Telegrafi Sport (@telegrafisport) on Instagram: “Barcelona gjuajti 7️⃣ herë në portën e Juventusit Të 7️⃣ gjuajtjet ishin nga Lionel Messi Të 7️⃣…” Futbollisti italian ishte pranë Milanit, por krejt në fund Interi është futur në garë dhe ka fituar shërbimet e tij Vetëm 31 vjet pas themelimit (1930), katalonasit e fituan titullin e parë të kampionit të Spanjës, pasi që La Liga u themelua në vitin 1929. Materialet dhe informacionet në këtë See more of Telegrafi Sport on Facebook. Media/news company. Kupa e Spanjës (30): 1909–10, 1911–12, 1912–13, 1919–20, 1921–22, 1924–25, 1925–26, 1927–28, 1941–42, 1950–51, 1951–52, 1952–53, 1956–57, 1958–59, 1962–63, 1967–68, 1970–71, 1977–78, 1980–81, 1982–83, 1987–88, 1989–90, 1996–97, 1997–98, 2008–09, 2011–12, 2014–15, 2015–16, 2016–17, 2017–18. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa … Në vitin 1982 ishte mirëpritës i ndeshjes gjysmë-finale të Kupës Botërore, dy herë i finales së Ligës së Kampionëve. Telesport. News and media website. 247 milionë euro 2. Superkupa e Spanjës (13): 1983, 1991, 1992, 1994, 1996, 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013, 2016, 2018. Barcelona është klub futbollistik i bazuar në krahinën autonome të Katalonisë së Spanjës, përkatësisht në kryeqytetin e saj, Barcelona. Është ekipi i dytë më i mbështetur në Spanjë dhe ndër klubet me më së shumti tifozë në Botë. Është ekipi i dytë më i mbështetur në Spanjë dhe ndër klubet me më së shumti tifozë në Botë. Me një kapacitet prej 99,354 ulësesh, aktualisht është stadiumi më i madh në Spanjë dhe më i madhi në Evropë. 038 224 093 - Barcelona është klub futbollistik i bazuar në krahinën autonome të Katalonisë së Spanjës, përkatësisht në kryeqytetin e saj, Barcelona. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Rezultati më i thellë ndërmjet këtyre rivalëve ishte ai i vitit të largët, 1943 përkatësisht, në Kupën e Mbretit, ku madridlenët triumfuan me rezultat, 11-1. Barcelona është klubi i parë i futbollit që ka fituar gjashtë tituj në një vit të vetëm duke përfshirë La Ligan, Kupën e Mbretit, Superkupën e Spanjës, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe Kupën Botërore për klube. Ndërsa fitoren më të thellë të Barcelonës kundër Realit daton në vitin 1913, ku katalonasit fituan me rezultat 7-0. Asnjë skuadër franceze nuk i ka mposhtur katalunasit në terren të tyre në Ligën e Kampionëve deri më tani. TELEGRAFI sh.p.k. Create New Account. Forgotten account? +383 48 222 355, Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Barcelona synon fitoren e radhës për t'u ngjitur edhe më shumë në tabelë ... See more of Telegrafi Sport on Facebook. "Telegrafit". Create New Account. Rivaliteti tjetër i madh është me Real Madridin, i cili njihet në botë si El Classico. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com 038 224 093 - +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Gazeta Express Sport. Log In. Rr. Telegrafi.com. Barça ka fituar pesë herë garën më të madhe evropiane për klube. pranoni Kushtet e përdorimit. Rezultati u zhbllokua në minutën e 38-të kur Borja Iglesias shënoi për vendasit pas asistimit nga Emerson. Barcelona fiton trilerin ndaj Granadas dhe kalon në gjysmëfinale të Copa del Rey #TelegrafiSport TELEGRAFI sh.p.k. Pjesa e parë u mbyll me këtë gol, derisa në të dytën u shënuan edhe dy të […] Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com 038 224 093 - +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". or. News and media website. Materialet dhe informacionet në këtë Barcelona ka disa rivalë, dy prej të cilëve janë të përbetuar në futbollin spanjoll. Not Now. Kallxo.com. Mesfushori boshnjak nuk ka arritur të zë një vend titullarit tek katalunasit dhe nuk është i lumtur me situatën e tij në Spanjë. Rr. TELEGRAFI sh.p.k. © 2006-2021 Portali Telegrafi, Aguero dhe Kean në krye të listës së dëshirave të Juventusit, Arsenali konsideron transferimin e Coutinhos, Agjenti i Hysajt konfirmon largimin e shqiptarit nga Napoli, Klubet e Kosovës i shprehin ngushëllime familjes dhe miqve pas vdekjes së artistit dhe ish-futbollistit të njohur Rasim Thaçi – Cima, I ndjeri Rasim Thaçi - Cima në të kaluarën ishte edhe futbollist i Prishtinës dhe Flamurtarit, ishte kërkuar edhe nga Dinamo Zagrebi, Gjyqtarët hungarezë do ta ndajnë drejtësinë në përballjen Kosovë-Suedi, Bognar kryesor, Kosova mbajti stërvitjen e radhës pas fitores së thellë ndaj Lituanisë, Emërohen trajnerët e Përfaqësueses së femrave, ekipit të moshave të meshkujve U17 dhe U19 në futsall, Shefi i BE-së në Kosovë, Szunyog: Dardanët shfaqen shpirt fitues ndaj Lituanisë, para ndeshjeve të vështira kundër Suedisë dhe Spanjës, Derbi në Pejë në Ligën e Femrave në basketboll, Lakers dhe Warriors pësojnë disfatën, Suns vazhdojnë me fitore - të gjitha rezultatet nga NBA, Duelet e xhiros së 16-të në Ligën e Parë në basketboll, Tare do ta shtojë numrin e shqiptarëve te Lazio, Hysaj goditja e radhës, Rrëfimi i Florian Kamberit: Jam ftuar për herë të parë në vitin 2019, mezi pres ta bëjë debutimin te Shqipëria, Zvicra U21 e nis për mrekulli Kampionatin Evropian, fiton ndaj Anglisë falë asistimit nga Kastriot Imeri, Nora Gjakova siguron medaljen, kalon në finale në Grand Slamin e Tbilisit, Nora Gjakova kalon në gjysmëfinale në Grand Slamin e Tbilisit, në çerekfinale mposhti serben Perisic, Parashikimi i Mike Tyson për supermeçin Joshua-Fury, Vushtrria fiton ndaj Kastriotit dhe vazhdon në gjysmëfinale, Hendboll: Kosova synon të fitojë grupin parakualifikues në Portugali dhe të avancojë në kualifikimet e rregullta. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Barcelona 6. Liga e Kampionëve (5): 1991–92, 2005–06, 2008–09, 2010–11, 2014–15, Kupa UEFA (4): 1978–79, 1981–82, 1988–89, 1996–97, Kupa e Botës për Klube (3): 2009, 2011, 2015. Not Now. Katalonasit kanë fituar 69 trofe vendore duke përfshirë 26 tituj të La Liga, 30 trofe të Kupës së Spanjës dhe 13 tituj të Superkupës së Spanjës. Rr. La Liga (26): 1929, 1944–45, 1947–48, 1948–49, 1951–52, 1952–53, 1958–59, 1959–60, 1973–74, 1984–85, 1990–91, 1991–92, 1992–93, 1993–94, 1997–98, 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010–11, 2012–13, 2014–15, 2015–16, 2017–18, 2018–19. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo +383 48 222 355. Fillimisht, ekipi është përbërë vetëm nga lojtarë zviceranë, anglezë dhe katalonas, të udhëhequr nga legjenda zvicerane, Joan Gamper, nga ku supozohet edhe janë marrë ngjyrat e skuadrës. Liverpool Real Madridi nuk shpenzoi as edhe një qindarkë në afatin kalimtar të kësaj vere Gjithçka nga Futbolli. Njëherazi, klubi i ka fituar katër Kupa UEFA dhe tre Kupa të Botës për Klube. Barcelona ka fituar 2-1 në kuadër të javës së 21-të në La Liga kundër Athletic Bilbaos. © 2006-2021 Portali Telegrafi.